Hekimhan’da Kınalı Keklik Salımı Yapıldı

Hekimhan’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Hasançelebi bölgesinde 500 adet kınalı keklik salımı gerçekleştirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Malatya Müdürlüğü tarafından Hekimhan Hasançelebi mahallesi bölgesinde kınalı keklik salım töreni düzenlendi. Törene Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Doğa Koruma ve Milli Parklar müdürlüğü yetkilileri Malatya Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri katıldı.
Kasalar içinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı keklik yetiştirme merkezinden ilçeye getirilen keklikler doğaya salınırken renkli görüntüler ortaya çıktı. Konu hakkında açıklama yapan Hekimhan Belediye Başkanı Turan KaradağMilli Parklar müdürlüğü yetkilisi Bakanlığın planlamaları çerçevesinden Ülke genelindeki bir çok alanda yaban hayatının desteklenmesi kapsamında yaban hayvanlarının doğaya salındığını söyledi. Hasançelebi mahallemizde kırsal bir alana 500 adet 3-4 aylık kekliklerin yerleştirildiğini ifade eden Karadağ, bu alanın avlanmaya kapatıldığını da söyledi. Karadağ, kekliğin özellikle kene açısından çok faydalı bir hayvan olduğunu belirterek, devlet millet desteği ile bu hayvanlara sahip çıkacaklarını ve doğaya kazandıracaklarını söyledi.