Tekstil Fabrikası Açılıyor

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ seçim önceci verdiği vaatleri tek tek yerine getiriyor.

Sondaş Makinesi, Otel ve Restaurantı hizmete geçiren Karadağ,  Zurbahan Tekstil Üretim Firması ile sözleşme imzalayarak bir projeyi daha hayata geçirdi.

Firma sahibi Sami Kangallı ile sözleşme imzalayan Karadağ konuşmasında; “ Bir kurumun özel sektörle kaynaşması dayanışması rutin belediyecilik anlayışı dışında, kentte yaşayan tüm insanların kaynaşması, dayanışması ve hemşericilik bilincinin pekişmesi sağlamaktır.

Bu proje devam ederken, ilçemize yeni tekstil fabrikaları kazandırılması konusunda da çalışmalarımız sürecek. Bu anlamda büyükşehirlerimizde ilçemizin gururu olan işadamı hemşerilerimiz var. Onlardan da tekstil veya kendi iş dallarında desteklerini istiyor ve bekliyoruz. İnşallah, bu projemizin bu ayağı da devreye girdiğinde, Hekimhan Belediyesi olarak sadece Malatya’da değil, Türkiye çapında istihdam konusunda tüm kurumlara önemli bir rol model olmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Firma sahibi Sami Kangallı konuşmasında; “ Yaklaşık 40 yıldır tekstil sektörünün içindeyim. Hekimhan’da bu yatırım şimdiye kadar hiç düşünülmemiş. Hekimhan Belediye başkanı Sayın Turan Karadağ bu konuyu benimle paylaştıktan sonra bizde bu durumu değerlendirdik. Hekimhan’daki potansiyeli gördükten sonra projelerimizi de geliştirerek entegreleştirme kararı aldık. Hekimhan’a hayırlı uğurlu olsun dedi.