Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Hekimhan’ı kent yapmak hedefiyle ilçede faaliyet gösteren ilk ve orta dereceli okulların müdürleriyle bir araya geldi.

İlçemiz Kaymakamı Ahmet Özdemir başkanlığında, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Hakan Kırmızı, Polis Merkez Amiri Komiser Hüseyin Kuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek, okul müdürleri, Belediye Başkan yardımcıları Murat Karayazıcı ve Yüksel Öztürk, Zurbahan Otel’de toplantı düzenlendi.

İlçemiz Kaymakamı Ahmet Özdemir yapılan toplantıda önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve okul müdürlerinin devam eden eğitim öğretim yılı ile ilgili olarak sorun, istek ve önerilerini dinledi

Özdemir, eğitim öğretim yılının sorunsuz ve başarılı bir şekilde geçmesi için okul müdürlerimizin özverili bir şekilde çalıştıklarını bildirdi. Yapılacak bu toplantıların yıl içerisinde de devamının geleceğini belirtti. Okul müdürlerimizden eğitim ve öğretim kalitemizin artırılmasına yönelik projelere ağırlık verilmesini, okul müdürlerimizin de yine ayrıca okullarımızda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek zaman zaman toplantılar yapmalarını isteyen İlçemiz Kaymakamı Özdemir toplantıya katılanlara teşekkür etti.

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ; “Biz gençlerimizi ve çocuklarımızı önemsiyoruz. Eğitim alanında, eğitimcilerimizle birlikte ortak projeler geliştirebiliriz. Eğitimcilerimizin fikirleri ve yaklaşımları bizim için çok değerli. Eğitim şenliği ve ağaç dikim gibi kampanyalar düzenleyerek birçok konuda farkındalık oluşturabiliriz. Hekimhan’da kültür merkezimiz yok ve biz ilçemize bunu kazandırmak istiyoruz. Kültür merkezinde kütüphane, konferans ve sinema salonları gibi mekânlar oluşturmalıyız. Hekimhan’ı ancak bu gibi projelerle kent yapabiliriz” diye konuştu.