Başkan Karadağ, Nikâh Öncesi Maske Dağıttı

İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Hekimhan’da da nikâhlar büyük hassasiyetle kıyılıyor.

Küresel salgın haline gelen korona virüs tüm dünyada insanların alışkanlıklarını değiştirmesine neden oldu. Yeni bir hayata merhaba demek için evlenmeye karar veren ancak salgın nedeniyle düğünlerini ertelemek zorunda kalan Zafer Özhan ile Esra Şahin Hekimhan Belediyesi Zurbahan Otelde’de nikâhlarını kıydırdı. Korona virüs tedbirleri altında ikisi şahit olmak üzere on kişi katıldı.

Törende Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ nikâh öncesi maske dağıttı, sosyal mesafe kuralına uyarak oturma düzenini sağladıktan sonra nikâha başladı. Başkan Karadağ, genç çiftin hayatlarını birleştirme kararını resmiyete dökerek evlilik imzalarını attı.

Nikah töreninin konuşan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ genç çifti kutlayarak, “Çok zor günlerde birlikte bir yaşama evet dediniz. Bir ömür boyu bu direnme gücünüzle birbirinizi sevin, sayın ve hayatınız boyunca hep mutlu olun” dedi.