Başkan Gürkan İlçemizi Ziyarette Bulundu

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Hekimhan ilçesine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Gürkan Hekimhan ilçesinin girişinde bulunan Mobil Asfalt Plentinin yanısıra Güzelyut ve Dursunlu Mahallelerini de ziyaret edip bölge halkıyla bir araya geldi.

Hekimhan ziyaretinde iktidar ve muhalefet partileri ilçe başkanlarının karşıladığı Başkan Gürkan, “Bu buluşma, Türkiye fotoğrafıdır. Bu fotoğrafı çok önemsiyoruz” dedi.

Açılış konuşmasını yapan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ “Biz öyle şanslıyız ki Selahattin Gürkan gibi bir başkanla çalışmak bize nasip oldu.

Yollar yapılır, sokaklar yapılır ama Selahattin başkanımızın yaptığı bir durum var. Alevi- Sünni demeden, Kürt -Türk demeden parti ayrımı yapmadan,  bütün köylere tek tek hizmet ediyor.

Biz belediye olarak Sabah altı, akşam sekiz tüm gücümüzle Büyükşehir belediyemizle omuz omuza beraber yürüyoruz.

Dünyada Pandemi var, Türkiyede ekonomik kriz var. Bu kriz ortamında 81 ilde yapılmayan çalışma sadece Malatya’da var.

İlçemize şimdiye kadar 230 km yol asfaltlama çalışması yapıldı. Başkanımız uygun görürse biz onu 300 km çıkarmak istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızın huzurunda kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan “Şimdi biz göreve geldiğimizde aldığımız tablonun ağırlığı yükümüz ve sorunumuzun bilincinde ve idrakinde olarak geldik. Biz geldiğimizde öncelikle bir mali tablonun düzenlenmesi yönetim yapısının hizmete elverişli bir şekilde yapılması ve aka bininde kaynak bulunması ve memleketimize hizmet edilmesi yolunda planlamalarımızı yapıp ve çalışmaların başlatılması kararını verdik.  Dedik ki iki yıl içerisinde Malatya’nım hiçbir yerleşim yerinde asfaltsız yer kalmayacak. Bizi üzen nokta nedir, burada bu sözlerin altını çizerek ifade etmek istiyorum. 21. Yüzyılda şimdiki deyimle mahallelerimize gidiyoruz yol yok,  asfalt yok, su yok, kanalizasyon yok. Bu 21. Yüzyılda ülkemize şehrimize yakışan bir tablo değil. Şimdi Hekimhan belediye başkanımız söyledi 235 km yol bize yetmez 300 km olsun diye, bu cumhuriyet tarihinin ve Türkiye tarihinin rekorudur.  Geçenlerde büyükşehir belediye başkanları ile bir toplantıya katıldım. Ve işin enteresan tarafı biz yaptıklarımızı söylemeye korkuyoruz, utanıyoruz. Orada bir büyükşehir belediye başkanının birisi planladığımız 600 km yol diyor. Şimdi sadece burada 300 km yol icra edilmiş. 13 ilçe düşünün her ilçeye 100 km yol yapsak 1300 km yapar.  200km yapsak 2600 km eder. Bu memleketin rekorudur. Bu dediğimiz zaman hafızayı beşer dedikleri hafıza almıyor almıyor arkadaşlar. Çünkü insanların hayatında böyle yüksek yol mesafesi yapılma diki.

Ben seçimde medyaya çıktığımda projelerimi sordular.  Cevap olarak ‘benim projem milletin birlik beraberliğidir yani Sosyal Entegrasyon projesidir’ dedim.  O nedir biliyor musunuz? Şuan bulunduğumuz ortamın fotoğrafıdır. Türkiye’de her yere örnek olacak, herkesin örnek alacağı ve herkesin ihtiyaç duyduğu şu anki bulunduğumuz ortamın fotoğrafıdır. Bu fotoğrafı, Türkiye fotoğrafını çok önemsiyoruz. İhtiyaç duyulan hizmetler yapılır ancak bu fotoğraf da çok önemlidir” diye konuştu.

AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı Hacı Özhan, MHP İlçe Başkanı Yılmaz Ekici ve CHP İlçe Başkanı Mustafa Mutlu ile Güzelyurt Mahalle Muhtarı Mustafa Tunç, yapılan yol ve diğer belediyecilik çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Başkan Gürkan’a teşekkür ettiler.

İlçe ziyareti sırasında ilçe sakinleri ile de sohbet eden Başkan Gürkan’a vatandaşlar büyük ilgi göstererek, ilçelerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ettiklerini belirttiler.

Güzelyurt Mahalle ziyareti sırasında, Mahalle Muhtarı Mustafa Tunç Başkan Gürkan onuruna bir yemek verdi.

Başkan Gürkan, beraberindeki heyetle birlikte daha sonra Hekimhan Dursunlu Mahalle yolunda da incelemelerde bulundu.