Doğalgaz Sorunu İçin Söz Alındık

Yakınından Doğalgaz ana boru hattı geçmesine rağmen Doğalgaz ile buluşamayan Hekimhan’da, 2021’in sonlarında bu sorun çözülecek.

İlçe’nin dışarıya göç vermesini engellemek amacıyla vizyonel projelere imza atıyoruz. Şimdi ise ilçenin en büyük problemi olan Doğalgaz için büyük bir adım attığımızı söyleyebilirim. İlçe merkezinde çalışanların günübirlik gidip geldiğini ve doğalgaz sonunun çözülmesi halinde yaklaşık 500 hanenin ilçe merkezine yerleşeceğini tespit ettik. İlçe’nin kaderi için büyük bir atılım olduğunu düşünüyorum..

İlçe merkezinde konutların ve resmi kurumların tamamında katı yakıt ile ısıtma sağlanıyor. Doğalgazın olmayışı Resmi kurumların ilçe dışına, şehir merkezine kaymasına neden oluyor. Bu durumum ilçeye nüfus gelmesinden çok nüfusun ilçe dışına kaymasına gerekmektedir.

Selahattin Gürkan ve Merhum Vahap Küçük ile birlikte bu konuyu daha önce masaya yatırdıklarını ve İlçe ’ye Doğalgaz getirilmesi için Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’tan gelecek yıl yapılacağı sözünü aldık.  Hekimhan’daki göç olayı engellemek için işsizlik, doğalgaz ve Erdemir’in gelmesi diye 3 faktör belirledik.  Doğalgaz olmazsa olmazlardan dedik. Selahattin Başkanımız ile ve Merhum Vahap Küçük Başkanımız ile beraber bir ekip oluşturduk ve Ankara’ya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na kadar gittik. Hekimhan’ın 13 kilometre yakınından geçen bir doğalgaz borusu var. Hekimhan olmazsa olmaz dedik ve bunun sözünü oradan aldık. Öznur Çalık Hanım geldi ve bu iş bu sene değil ama seneye Hekimhan’a Doğalgaz gelecek diye onunda sözünü aldık. Hekimhan’da çalışan bütün memurların hepsi günlük Malatya’ya gidip geliyor. Ortalama 500 kişiye yakın kişi sürekli bu sorunu yaşıyor. 2022 ye kalmadan doğalgaz sorununu bitirmeyi düşünüyoruz.