Hekimhan’da Çöp Sorunu Çözüldük

İlçenin en önemli çevre sorunlarından birisi olan “Katı Atık Depo Alanı” konusu çözüldü.

Büyükşehir Belediyesi tarafından İlçeye sunulacak Katı Atık Aktarım İstasyonu ile birlikte İlçemiz temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşacak.

Hekimhan İlçe Merkezine yakın bir mesafede olan ve çıkan yangınlar ve çevreye yaydığı kötü koku ile bölgedeki vatandaşları mağdur eden Çöp sorunu çözüme kavuşuyor. İlçenin her sorunu ile ilgilendiklerini ve çözüme kavuşturulması için çalıştıklarını ifade eden Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, “Hekimhan İlçesine Katı Atık Toplama Merkezi için ödenek ayrıldı ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapıldı. İki ay içerisinde Hekimhan İlçesinin çöp sorunu çözülmüş olacak.  Çöp toplama alanı daha öncesinde İlçe merkezine uzaktı ancak, İlçenin gelişimi ile birlikte bu alan neredeyse İlçe merkezinin içinde kalıyor. Bu Merkezin kurulması için büyük uğraşlar verdik. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beyin tensipleriyle bütçesi oluşturuldu ve yaklaşık 600 bin TL lik bir ödenek ile tesiste ilk kazma vuruldu.” dedi.

Projenin hayata geçmesiyle birlikte Katı Atık Depo Alanı’nda getirilen çöpler Büyükşehir Belediyesi tarafından geri dönüşüm merkezine taşınacak. Yapılan hizmet maliyeti yüksek olsa da çöplerin işlenmesi sağlanacak ve çevreye zarar vermesi engellenmiş olacak.