HEKİMHAN’DA İMAMOĞLU ŞÖLENİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Hekimhan’daydı.

Hekimhan İlçesini ziyaret eden İmamoğlu, İlçede yapılması planlanan Kültür Merkezi Projesine destek noktasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak katkı sağlayacaklarını müjdeledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın davetiyle geldiği Malatya’nın 3 ilçesi Hekimhan, Arguvan ve Arapgir’de vatandaşlarla buluştu. İlçe gezilerinde İmamoğlu’na, Ağbaba ile birlikte CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, milletvekilleri Ulaş Karasu, Abdurrahman Tutdere, Gürsel Erol, Polat Şaroğlu ile CHP PM üyesi Eren Erdem ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi eşlik etti.

Hekimhan girişinde vatandaşlar, İmamoğlu ve heyete sevgi gösterilerinde bulundu.

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, ziyareti ve verdiği desteklerden dolayı İBB Başkanı’na teşekkürlerini sundu. Vatandaşlarla kah halay çeken kah sohbet eden İmamoğlu, yaptığı konuşmalarda, kendisine gösterilen sıcak ilgiden duyduğu memnuniyeti, şu sözlerle dile getirdi: “Seçim sonrası ilk ziyaretini Malatya’ya yaptım ve ilk ilçe ziyaretim de Hekimhan oldu. Bu sıcaklığınız, aslında ülkemizin her karış toprağındaki sıcaklığı hissettiriyor. Türkiye’miz o kadar güzel bir ülke ki, insanları o kadar güzel insanlar ki… Bu milletin arasına dönem dönem bazı nifak tohumlarını sokmak isteyenler, bazı zorluklar çıkartmak isteyenler, insanları birbirinden ayrıştıranlar, ötekileştirenler şu güzel nimetin farkında değiller ya; ben vallahi onlara acıyorum. Allah, onlara akıl versin. Ben; bu toplumun, bu milletin kendi değerlerine, topraklarına, insanına, yurduna, vatanına, bayrağına, Mustafa Kemal Atatürk’üne olan o güzel düşkünlüğüne hayranım.”

“KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER, TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE HAZIRLIYOR”

“Türkiye’nin her yerinde çok çalışan belediye başkanlarımız var” diyen İmamoğlu, “Sadece İstanbul, Ankara, İzmir değil; Türkiye’nin her yerinde Hekimhan, Arguvan, Arapgir’deki belediye başkanlarımız gibi güzel kahramanlarımız var. Türkiye’nin değişimini, yeni bir döneme adım atışını, işte bizlerin başarısı hazırlayacak. Ve bunu, sizinle kurduğumuz dayanışmayla başaracağız” ifadelerini kullandı. Türkiye’de ilk defa ortak aklın, bir arada düşünebilmenin, bir arada iş üretebilmenin alt yapısının oluştuğunu vurgulayan İmamoğlu, Milet İttifakı partilerinin liderleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu süreçte muazzam bir iş birliği gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Kılıçdaroğlu ve Akşener’in Türkiye’yi geleceğe hazırladığını vurgulayan İmamoğlu, kendisinin de İBB Başkanı olarak sorumluluğunun farkında olduğunu belirtti.

“İSTANBUL, TÜRKİYE DEMEK”

“İstanbul, Türkiye demek” diyen İmamoğlu, “İstanbul, Türkiye’nin her yerinden insanların geldiği ve oluşturduğu, dünyanın en güzel kenti. Ama sorumlulukları var. İstanbul güzel şeyler üretirse, Türkiye de üretiyor. İstanbul’da işler yoluna giriyorsa, Türkiye’de de işler yoluna giriyor. Onun için bizim sorumluluğumuz çok büyük. İstanbul’da çok büyük işlere imza atıyoruz. Çok çalışıyoruz ekip arkadaşlarımla. 14 belediye başkanı arkadaşımla, İstanbul’un her noktasında, çok güzel işler yapıyoruz. Şu anda burada bulunan Malatyalı hemşehrilerimizin, dostlarımızın İstanbul’daki seçime çok büyük emek verdiklerini biliyorum. Sizlerle beraber bu seçimi kazandık. Onun için, sadece 16 milyon İstanbulluya değil, bütün milyonlara diyorum ki; umuyorum bu güzel insanlara mahcup olmam. Allah, beni size mahcup etmesin. Gençlerin hiç bitmeyen, tükenmeyen enerjisi gibi enerjimiz olacak. Çünkü, enerjimizin kaynağı sizlersiniz” şeklinde konuştu.

“BAHANEMİZ OLMADAN, ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Yapacak çok işleri olduğunu hatırlatan İmamoğlu, “O kadar çok işimiz var ki. İşimizi yaparken, bir de arkamızdan tutup, yapmamamız için çekenler de var. Ama bilmiyorlar ki, o bir avuç insan bizi böyle arkaya çekiyor ya; bizi milyonlarca insan ileriye çekiyor, ileriye çekiyor. Hala bunu anlayamadılar. Yani bizi yıldıramazlar. Bahanemiz olmadan, çok çalışacağız. İstanbul’da çok güzel işlere imza atacağız. Bu güzel imzamızı, Anadolu’nun da her yerine yaygınlaştırma konusunda güzel iş birlikleri yapacağız. Türkiye’mizin önü açık. Milletimizin önü açık. Asla umudunuzu kaybetmeyin. En zor koşullarda bile, en üst seviyede dayanışma gösterin. Çok güzel günler bizleri bekliyor. İstanbul’da olduğu gibi, bütün Türkiye’de de her şey çok güzel olacak” dedi.

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ günün anısına, Şehrin altın anahtarını, cevizini, sirkesini ve sanata düşkünlüğü olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na el işlemeli halı, bakır ıbrık ve Hekimhan Tren garını resmedildiği yağlı boya tablo takdim etti.

Heyet daha sonra Arguvan ilçesine hareket etti.