AĞBABA’DAN GÜVENÇ MAHALLESİNE ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekilimiz Sn. Veli Ağbaba İl Başkanı Sn. Enver Kiraz, Hekimhan Belediye Başkanı Sn. Turan Karadağ ve Hekimhan CHP ilçe Baskani Sn. Mustafa Mutlu Güvenç mahallesinde gerçekleşen sel felaketi nedeni ile vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak sorunlarını dinlediler.

Ağbaba yaptığı açıklamada “Maalesef Türkiye bir taraftan yangınlar, ardından sel felaketiyle uğraşıyor. Öncelikle hayatını kaybeden yurttaşlarımıza başsağlığı diliyoruz. Sinop’ta, Bartın’da Kastamonu’dan çok büyük bir felaket yaşandı. Malatya’da da Hekimhan’a bağlı Güvenç köyümüzde geçtiğimiz günlerde bir sel baskını oldu. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. Birkaç evde hasar var, köy yolları selde dolayı tahrip olmuş. Öncelikle Hekimhan Belediye başkanımıza teşekkür ederiz. Sel olur olmaz ilk günden bu yana Güvenç köyünde Hekimhan belediyesinin tüm araçlarını seferber etmiş. Güvenç köyümüze geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bir kez daha ortaya çıktı ki, çevreyi doğayı korumak herkesin yaşamsal bir sorunu, eğer doğayı korumuyorsan, doğanın önün engeller koyuyorsan sonunda felaketlere yol açıyor. Bozkurtta gördük, dere yatağının 400 metreden 15 metreye daraltılması büyük bir felakete yol açtı. Küresel iklimin yol açtı neticeleri Türkiye’nin her yerinde görebiliyoruz. Türkiye’nin ivedilikle Doğayı koruma politikası olması gerekiyor. Bu konuda Genel başkanımız, Belediye başkanlarımız üzerine düşenleri yapmaya çalışıyor. ”dedi.
Daha sonra vatandaşlara yardım kolileri dağıtıldı.