Okulun İlk Günü Öğrencileri Yalnız Bırakmadı

Hekimhan Belediyesi, yüz yüze eğitimin başladığı Sakarya ilkokul öğrencilerine maske, dezenfektan ve gofret verdi.

Hekimhan Belediye Başkanı Sn.Turan Karadağ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Pirvani Temelli, okulun ilk gününde Sakarya ilkokulunu ziyaret ederek öğrenciler gofret dağıtımının yanı sıra okul yöneticilerine de dezenfektan, maske desteği verdi.

İstiklal Marşının okunmasından sonra, konuşma yapan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ; “Yeni eğitim öğretim yılının salgının gölgesinde buruk şekilde açıldığını dile getirdi. Pandemi nedeniyle yeni eğitim-öğretim yılı öncesi ilçede yer alan tüm okullarda dezenfekte çalışması yaptıklarını belirten Karadağ, “Öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığı için tüm okul binalarını büyük bir titizlikle dezenfekte ettik. 6 Eylül Pazartesi günü itibariyle ders başı yapan öğrencileri ile öğretmenleri için de sabahın erken saatlerinde maske ve dezenfektan dağıtıyoruz.

Amacımız, hepimizin endişeli olduğu bu günlerde öğretmen, öğrenci ve velilerimize bir nebze de olsa güven duygusu vermek. Bu süreç devam ettiği müddetçe Hekimhan Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Salgının gölgesinde açtığımız bu yeni eğitim-öğretimin yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Eğitimin önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Pirvani Temelli yaptığı konuşmada;  “Okul bir eğitim öğretim yuvasıdır ve insanın yetiştirildiği yerdir. Okul hayatımızda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Sadece bireyin hayat standartlarını yükseltmekle kalmaz, içinde yaşadığımız toplumun yapısını, insan ilişkilerini ve bireysel sorumluluklarımızı da birer davranış haline getirir.

Pandemi sürecinde dikkat etmesi geren, Maske-mesafe ve hijyen bu kurallara mutlaka uyalım ” dedi.